Certifikát

Technické údaje Certifikát

Certifikát normy EN 14988 Detské vysoké stoličky

Rastúce stoličky a vysoke stoličky pre deti do 3 rokov vôbec musia spĺňať normu EN 14988 Detské vysoké stoličky. Tá okrem iného vyžaduje začlenenie mezinožního popruhu o šírke min. 20 mm pevne spojeného s istiacim pásom (ukotveným max. 75 mm nad sedadlom, šírka 20 mm). Pásy musia byť pritom navrhnuté tak, aby z nich nešla urobiť slučka. Na stoličkách sa nesmú vyskytovať diery či medzery s rozmermi medzi 7 a 12 mm, hlbšie než 10 mm. A stolička musí preukázať nosnosť, pevnosť a stabilitu v záťažových testoch.

Rastúce stoličky Hajdalánek spĺňajú a certifikované pre normu EN 14988 Detské vysoké stoličky. A majú atestovanou nosnosť do 120 kg.

Ergonómia rastúcich stoličiek Hajdalánek

Rastúce stoličky samozrejme musí vyhovovať aj iným požiadavkám než striktne bezpečnostným, a to síce požiadavkám na správne sedenie a zdravý vývoj dieťaťa. Preto rastúce stoličky majú podnožku, ktorá je pre správne sedenie s nohami v uhle cca 90 ° nevyhnutná. Preto tieto stoličky majú tvarovanú opierku chrbta, bez ktorej je sedenie a opieranie nepohodlné.

Rastúce stoličky Hajdalánek spĺňajú

bezpečnostnú normu EN 14988 Detské vysoké stoličky
ekologickú nezávadnosť podľa normy EN 71 Bezpečnosť hračiek
nosnosť do 120 kg
zabezpečenie vyšších polôh sedenia pomocou dvojitého istenia spojovacej tyčkou
ergonomické požiadavky detských rastúcich stoličiek