Drevo a farby

Technické údaje Drevo a farby

Konštrukcia: bukový masív

Konštrukcia rastúce stoličky aj ďalších stoličiek a stolíkov. Hajdalánek je z bukového masívu. Ten vyniká tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebeniu a zmenám. Je ideálne práve pre mohutnú konštrukciu, ktorej robí pevnú a stabilnú. A nie je náchylný k poškodeniu v miestach zárezov a dier pre skrutky.

Materiály ďalších častí rastúca stolička

Sedáky a podnožky rastúce stoličky z lisovanej, vysoko odolné brezovej preglejky, ktorá dosahuje vyššiu tvrdosti než bukový masív.

Opierky chrbta rastúce stoličky tvarované tak, aby umožňovali pohodlné a ergonomické sedenie. Kvôli tomuto tvarovanie je na ne použitá, buková preglejka miesto netvarovatelného masívu.

Použité preglejky sa vyznačujú vysokou pevnosťou a pružnosťou, čo je dané kombináciou lúpanej lepené a čisto drevenej dyhy do kríža. Vďaka tomu tenkej diely dosahujú vlastností masívu tam, kde masív nemôže byť použitý: buď pretože by bol príliš tenký, alebo pretože sa nedá tvarovať.

Farby a moridlá rastúcich stoličiek a detského nábytku

Farby a moridlá používané na povrchové úpravy rastúcich stoličiek a detského nábytku Hajdalánek plne zodpovedajú európskej norme EN 71 Bezpečnosť hračiek. Konkrétne ide o laky, farby a moridlá osvedčeného výrobcu Renner Italia S.p.A.

Škála farieb

konštrukcia rastúca stolička: buk v laku, dub svetlý, dub tmavý, orech, wenge a biela
sedáky a podnožky:
buk v laku, dub svetlý, dub tmavý, orech, wenge a biela
pastelové farby

Morenie

Morenie - farebné aj v odtieňoch prírodného dreva - neprekrýva prírodný povrch, ale zdôrazňuje kresbu a štruktúru dreva. Každý kus je unikát zodpovedajúci svojmu prírodnému pôvodu.

Upozornenie: Zobrazenie farieb a odtieňov morenia na Vašom monitore nemusí zodpovedať skutočnému odtieni dreva či preglejky. Rovnako tak je treba brať do úvahy vizuálne charakteristiky dreva a preglejky, ktoré týmto materiálom vlastné.