Rastúca stolička

Technické údaje Rastúca stolička

Co je rostoucí židle

Zdravý rast dieťaťa

Koniec nohám vo vzduchu a vankúšom pod zadkom. Vďaka rastúcej stoličke Hajdalánek bude mať vaše dieťa zaistený zdravý rast chrbtice a môže sa tak vyhnúť vzniku porúch, ako je napríklad skolióza. Zdravý rast zaistí predovšetkým podnožka, ktorá je pre malé deti potrebnou oporou nôh. Dieťa sa tak nenakláňa, nie je taký neposedný, prestáva hľadať pod nohami podperu, pevnú zem. Takto na podnožke rastúce stoličky vzpriamene sedí a píše úlohy ako má. Preto je rastúca stolička ALMA alebo rastúca stolička MAJA s opierkou do guľata tak zdravá pre správny vývoj vášho dieťaťa ..

Najprv v cca. 9 mesiacoch pre samostatne sediace dieťa, použijete jedálenskú detskú stoličku ANETA alebo ELA, kde dieťa bezpečne sedí vďaka jedálenskému pultíku a bezpečnostnému pásu, ktorý každá certifikovaná jedálenská detská stolička musí mať. Až dieťa samostatne sedí, chodí a bezpečne sa pohybuje, čo je v cca. dvoch rokoch, tak jedálenský pultík odrovnáte a na rastúce stoličke ALMA potom dieťa sedí napríklad do dospelosti alebo do maximálnej nosnosti 120 kg.

S rastúcou stoličkou Hajdalánek budú sedieť aj vaše deti zdravo a to aj po viacerých generácií.

 

Prečo rastúca stolička?

Rastúca stolička porastie s vaším dieťaťom celý život. Od 9 mesiacov, kedy je dieťa schopné samostatne sedieť, až do dospelosti. Nami používané masívne bukové drevo vám vďaka svojej tvrdosti zabezpečí väčšiu životnosť a napriek tomu dostatočné pohodlie. Deti tak bezpečne a zdravo i po viac generácií. Stolička je testovaná na maximálnu nosnosť 120 kg.

Hlavné prednosti:
- dieťa sedí v správnej výške k stolu
- lakte má kolmo k stolu a nezakláňa hlavu
- nohy má vďaka podnožce v pravom úhle
- solidná podpora a neprepinanie chrbtice, ktorá je vo vývine
- ergonomická opierka chrbta

A nezabudnite, stačí len jeden kus rastúceho nábytku. S rastúcou stoličkou tak pri nákupe stola nebudete nijako limitovaní. Správne sedenie dieťaťa pri stole si zaistíte prostým nastavením rastúce stoličky.